بنا سازان سبک لاهیج

>
بلوک شیشه ای

 

 

از بلوک های مشبک برای کنترل میزان نور ورودیبه فضاها استفاده استفاده می شود.برای ایجاد فضایی با رنگ خاص نیز میتوان بر اساس سلیقه از بلوک های رنگی استفاده کرد. نوع دیگری از این بلوک ها برای جلوگیری از عبور نور نیز طراحی شده اند که طبق نیاز مشتری در رنگ های متنوع عرضه میشوند. فضای عمومی ساختمان نیاز به نور زیادی دارد و شیشه بخاطر عدم استقامت در برابر عوامل محیطی و قابلیت انتقال صوت و حرارت برای اینگونه فضاها مناسب نیست ، ولی بلوک شیشه ای در عین حال که نور را منتقل می کند ، بسیاری از خصوصیات یک دیوار آجری محکم را دارا می باشد که استفاده از آن را برای اینگونه موارد توجیه می کند . بلوک های شیشه ای از دو جداره وکیوم شده شیشه ای،که فضای میانی آنها خلا است تشکیل شده اند. جداره تشکیل شده از این بلوکها عایق بسیار مناسبی برای سرما ، گرما ، رطوبت و صدا بشمار می آید.

 

 

کاربرد بلوک های شیشه ای :

 

*کاربرد بلوک شیشه ای در تفکیک فضای داخلی

 

 * کاربرد بلوک شیشه ای در زیبا سازی داخل ساختمان

 

 * کاربرد بلوک شیشه ای در نمای ساختمان

 

 * کاربرد بلوک شیشه ای در سرویس بهداشتی

 

 مزایای استفاده از بلوکهای شیشه ای :

از این نوع بلوک به مقادیر قابل توجه در ساختمان های مسکونی، فضاهای اداری، انبارها، رستورانها، ابنیه هنری، فرهنگی و مذهبی استفاده می گردد.بلوکهای شیشه ای از برتریهای قابل توجه ذیل برخوردارند :

 

1-امکان استفاده در جداسازی های فضاهای داخلی با حفظ روشنایی کافی .

2-افزایش فضای مفید داخلی به واسطه ضخامت دیواره 8 سانتیمتری 

3-خواص بالا ایزولاسیون(صوتی-گرمایی )

4-سبک بودن دیوار ساخته شده

5-امکان بکارگیری طرحها و رنگهای مختلف در یک یا چند دیوار بنابر هر نوع سلیقه

6-سادگی و سرعت عمل بالا در نصب و بکارگیری بلوک شیشه ای  زیرا مراحل مختلف و متعدد دیوارکشی سنتی شامل آجرچینی، گچ و خاک، سفیدکاری و نقاشی در بلوکهای شیشه ای تنها شامل بلوک چینی و در موارد خاص بندکشی است .

7-قیمت تمام شده (شامل مصالح و دستمزد) یک متر مربع(در دو طرف دیوار) دیوار شیشه ای در مجموع و در مقایسه با دیوار سنتی ارزان تر خواهد بود زیرا در دیوار سنتی بعد از بلوک چینی مراحل گچ و خاک، سفیدکاری و رنگ آمیزی برای دو سمت دیوار همچنان باقی است که هزینه های قابل توجهی را به قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار سنتی اضافه خواهد کرد .

8-نظافت و سادگی در بلوک دیوارهای شیشه ای به گونه ایست که حتی در فضاهای مسکونی به سادگی قابل انجام و کمترین مزاحمت را برای ساکنین دارد. نظافت و تمیزی دیوار شیشه ای به راحتی تنها با یک دستمال نمدار و برای سالیان طولانی انجام می گردد در حالیکه دیوارهای سنتی حداقل هر چهار سال نیاز به رنگ آمیزی دارند .

9-امکان بکارگیری بلوکهای شیشه ای در تمام یا بخشهایی از نمای ساختمان .

10-امکان بکارگیری بلوکهای شیشه ای در ساخت سکوبندی آشپزخانه و یا میز اپن .