بنا سازان سبک لاهیج

>
تاریخچه پیدایش ترمووود در صنعت چوب :

 

چوب یكی از اولین موادی است كه بطور طبیعی و فراوان در دسترس بشر قرار داشته است. از این رو تاریخ استفاده از آن به زمانهای خیلی دور می رسد . با آنكه انسان اولیه پناهگاه زندگی خود را از غارنشینی آغاز كرد ولی از چوب پیش از سایر مواد استفاده نمود .

در فنلاند، گونه­ های مورد مصرف ­تیمار حرارتی ( ترمووود) ­شامل­ کاج (Pinus sylvestris) ، نوئل (Picea abies)، توس (Betula pendula) ، صنوبر (Populus tremula) هستند. به علاوه یک سری تجربیاتی نیز در مورد تیمار کاج رادیاتا (Pinus radiata) زبان گنجشک (Fraxinus excelsior) لاریکس ( (Larix sibirica توسکا (Alnus glutinosa) راش (Fagus silvatica) و اکالیپتوس بدست آمده است. 

قرن‌ها است که ثابت گردیده است سوزاندن سطح چوب در آتش، آن را برای استفاده در فضای بیرونی مقاوم‌تر می‌کند. وایکینگ‌ها این روش را در سازه‌های بیرونی استفاده می‌کردند. اولین بار تیمار حرارتی چوب در دهه ۱۹۲۰ بطور علمی مورد مطالعه قرار گرفت. عمیق­ترین و جامع­ترین کار پژوهشی را انجمن ترمووود فنلاند (VTT) به اجرا درآورد.ترمووود با استفاده از روشی که توسط انجمن ترمووود فنلاند پدید آمده تولید می­گردد.

فرایند تیمار حرارتی (ترمو) چوب یا ترمووود در مقیاس صنعتی را انجمن ترمووود فنلاند با همکاری صنایع محصولات چوبی فنلاند بوجود آورده است و مجوز فرایند ترمووود به اعضای انجمن ترمووود فنلاند اعطاء شده است.

 

فرآيند ترمووود چیست؟

به طور مختصر می توان گفت در فرآیند ترمووود (ترموود) چوب را ضمن اینکه با بخار محافظت می­کنند تا ۱۸۰ الی ۲۱۵ درجه سانتی گراد حرارت می­دهند (چوب فراوری شده). بخار علاوه بر نقش حفاظتی، بر تغییرات شیمیایی حاصله بر چوب تاثیر موثر می­گذارد. در نتیجه این روش (تیمار حرارتی یا همان ترمووود) محصولی به نام چوب ترمو (ترمووودکه بسیار سازگار با محیط زیست نیز میباشدحاصل میگردد (چوب فراوری شده ترمو). در فرآیند ترمو کردن، رنگ چوب تقریبا تیره شده و در شرایط متغییر رطوبتی متعادل تر از چوب معمولی می­گردد و خاصیت عایق حرارتی آن نیز افزایش می­یابد. هم چنین در تیمار حرارتی (ترمووود) چوب در مقابل پوسیدگی مقاوم می­گردد و میزان تغییر ابعاد در آن به حداقل خود میرسد.

فاز ۱:  افزايش دما و خشک کردن در دمای بالا 
در فرآيند ترمووود دماي چوب با استفاده از گرما و بخار آب با سرعت به حدود ۱۰۰ درجه سانتی گراد رسانده مي­شود. سپس رفته رفته دما را تا ۱۳۰ درجه سانتی گراد افزايش داده و از بخار آب براي جلوگيري از ترك برداشتن چوب در طول فرآيند بهره گيري مي­شود. همچنين بخار آب مانع فعل و انفعالات شيميايي درون چوب مي­گردد. رطوبت داخل چوبدر اين مرحله به حدود صفر مي­رسد.

فاز ۲: تغييرات حرارتي
در اين مرحله دماي چوب تا حدود ۱۸۰الی ۲۱۵ درجه سانتی گراد افزايش می­یابد. ميزان افزايش بستگي به نوع رده بندی چوب ترمو داشته و بعد از رسيدن به دماي مورد نظر چند ساعت در اين دما نگه داشته مي­شود. بخار آب در اين مرحله مانع از آتش گرفتن چوب مي­گردد.

فاز ۳: رطوبت دهي
در اين مرحله با روش باران استوايي و پاشيدن آب بر روي چوب­ها دماي آنها را كاهش داده و سبب رسيدن چوب به رطوبت مورد نظر و حصول به ويژگي تعادل رطوبتي مي گردد، كه نتيجه آن داشتن چوبي با رطوبتي معادل %۶-۴ مي­باشد.در فرآيند ترمو همچنين به جهت استفاده از حرارت بالا همي سلولزها (زنجيره هاي قندي) شكسته و تجزيه مي­گردند، بنابراين محصول نهايي (چوب فراوری شده) كاملاً طبيعي و عاري از مواد شيميايي است. همچنین به علت خروج مواد غذایی از چوب، تمایل حشرات چوب خوار به این نوع چوب­ها به شدت کاهش می­یابد.

رده بندی استاندارد تیمار ترمووود :
دو رده بندی استاندارد برای تیمار ترمووود (ترموود) موجود است : ترمو اس  و ترمو دی.
ترمو اس (Thermo-S ) S مخفف­کلمه Stability به معنای ثبات می باشد. در فرآیند ترمووود ثبات ابعاد به عنوان کلیدی­ترین خاصیّت محصولات درکاربردهای نهایی است.
ترمو دی ( Thermo-D )
Dمخفف کلمه Durability به معنای دوام می باشد. درفرآیند ترمووود دوام طبیعی به عنوان کلیدی ترین خاصیّت محصولات در کاربردهای نهایی است.

برخی از ویژگی های ترمووود یا چوب ترمو

دوام بالا و ثبات ابعاد
پس از تيمار حرارتي (فرآیند ترمو)، درصد رطوبت چوب به %۶-۴ كاهش يافته و چوب داراي ويژگي به نام ( تعادل رطوبتي ) مي گردد كه در نتيجه جذب رطوبت و تبادل حرارتچوب و محيط اطراف در آن به شكل قابل توجهي كاهش مي­يابد كه اين امر تأثير خاصي در ثبات ابعاد، كاهش ترك خوردگي و افزايش قابل ملاحظه خواص عايق بودن الوارهای چوب ترمو (ترمووودايجاد مي نمايد.

مقاوم در برابر پوسيدگي و حمله حشرات
به دليل شكستن و تجزيه همي سلولزها ( زنجيره قندي ) در چوب ترمو شده باكيفيت عالي، اين محصولات منبع مغذي براي حشرات و قارچ هاي مولد پوسيدگي چوب نخواهند بود.

فاقد صمغ، خلوص و يكنواختي

هنگامي كه الوارهاي چوبي تحت عمل آوري ترمو قرارمي گيرند، رزين ومواد مضر آن مانند فرمالدهيدها حذف مي گردند، باكتري ها كشته مي شوند و سبب توليد ماده اي خالص و استريل براي كاربردهاي مختلف بيروني و داخلي مي گردند. با ايجاد رنگي يكنواخت در سراسر الوار چوب زيبايي ویژه ای به آن نیز مي بخشد

 

خواص كليدي ترمووود :

۱.      مقاومت بالا و طولاني در برابر سايش و شرايط جوي مختلف

۲.      نصب آسان و سريع

۳.      قابليت نصب و جداسازي آسان و مكرر جهت نظافت يا انتقال به مكاني ديگر

۴.      قابليت برش هلالي جهت محل هاي قوس دار

۵.      شستشو و نگهداري آسان

۶.     تنوع در رنگ آمیزی

۷.     حس ماهیت چوب طبیعی در کار

موارد استفاده ترمووود :

۱.      نمای بیرونی ساختمان (چوب نما)

۲.      کفپوش فضای باز (Decking) و داخلی

۳.     انواع دکوراسیون داخلی

۴.      انواع مبلمان فضای باز

۵.      آلاچیق و پرگولا

۶.      سایه بان و لوور

۷.      بام باغ( روف گاردن)

۸.      درب و پنجره و زیرسقف

۹.      سونا و استخر

۱۰.     دست انداز نرده

۱۱.     کف پله

۱۲.     گلدان، فلاور باکس

۱۳.     قرنیز

۱۴.    گرین وال

۱۵.     ترمووود

۱۶.      ترموود

 

نمای چوبی ساختمان , نمای ساختمان, نمای چوبی, چوب نما :

 

با پیشرفت تکنولوژی ، تاثیر مدرنیته در وجوه مختلف زندگی به شکل روز افزونی نمایان می گردد. تمایل به طراحی و بکارگیری المانهای مدرن را در محیط زندگی بیشتر شده است . بارزترین نمود این امر در طراحی و دکوراسیون داخلی و نمای چوبی ساختمان ها مشاهده می گردد که از فضای سنتی و کلاسیک فاصله گرفته است . یکی از لازمه های طراحی مدرن بکارگیری متریالهای مدرن می باشد.

در سال های اخیر استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان (نمای چوبی ساختمان) مورد توجه خاص قرار گرفته است . بکارگیری چوب در فضای خارجی و نمای چوبی ساختمان به دلایل مختلفی مانند زیبایی نمای چوب ، طبیعی بودن ، ماندگاری و انعطاف  در طراحی و اجرا آن را برای طراحان و معماران بسیار جذاب کرده است.

به دلیل آن که چوب یک ماده زنده می باشد برای استفاده آن در فضای باز بایستی با روشهایی مانند اشباع کردن ، فراوری با روغن داغ و فرآوری با حرارت آن را در برابر تنشهای محیطی مانند سرما ، گرما ، رطوبت و... مقاوم ساخت.

چوب ترمو (ترمووودجدیدترین روش مقاوم سازی چوب برای استفاده در فضای باز مانند نمای چوبی ساختمان می باشد. از ویژگی چوب ترمو می توان به خالص و طبیعی بودن ، ثبات ابعاد ، سبکی و ماندگاری بالا در انواع شرایط آب و هوایی اشاره کرد. استانداردهای بالای ترمووود امکان بکارگیری آن را در فضای باز ، محیط های مرطوب مانند کنار استخر ،نمای چوبی ساختمان و در ساخت و تولید مبلمان فضای باز ایجاد می کند.

کیفیت چوب ترمو به عوامل مختلفی مانند مواد اولیه ، میزان حرارت و انجام عملیات ترمو استاندارد بستگی مستقیم دارد. از این رو چوب فنلاندی به دلیل آب و هوای مخصوص کشورفنلاند دارای کیفیت بسیار بالایی برای تولید چوب ترمو می باشد.

 چوب فنلاندی دارای درجه کیفیت های گوناگون است . چوبهای رشد یافته در شمال فنلاند دارای کیفیت بالاتری نسبت به چوبهای جنوب این کشور می باشد. چوبهای شمال فنلاند به دلیل آنکه تراکم بیشتری نسبت به چوبهای جنوب فنلاند دارند، ترمووود تولید شده از این چوبها دارای کیفیت بالاتری برای استفاده در نمای چوبی ساختمان و فضای باز می باشد.

استانداردهای فرایند ترمو نیز در کیفیت محصول نهایی بسیار تاثیر گذار می باشد. این استاندارد شامل میزان حرارت ، روند افزایش و کاهش حرارت و طول مدت حرارت دهی می باشد. در صورتی که عملیات انجام شده مطابق استانداردهای تایید شده در انجمن ترمووود فنلاند نباشد چوب ترمو حاصل از آن از نظر ظاهری شاید تفاوت چندانی با محصول حاصل از عملیات استاندارد نداشته باشد اما ترک هایی درون چوب ایجاد می گردد که به راحتی قابل تشخیص نمی باشد اما پس از استفاده ترمووود در فضای باز و مواجهه با تنشهای محیطی این ترکها رشد یافته و به سطح چوب می رسند.

پر واضح است که چنانچه کیففیت چوب های انتخاب شده برای فرایند ترمو بالا باشد و فرایند استاندارد انجام شود چوب ترمو بدست آمده دارای ویژگی های لازم جهت استفاده در انواع شرایط محیطی و آب و هوایی خواهد بود اما این چوبها در برابر تابش اشعه  UV آفتاب نیاز به حفاظت دارند . اشعه  UV آفتاب در واقع بر روی هر متریالی که در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد اثرگذار است . اشعه  UV همانگونه که بر رنگ سنگ و یا آجر در نما اثر می گذارد، بر رنگ چوبهای ترمو نیز اثر گذار است .

راهکاری که می تواند مزیت چوبهای ترمو نسبت به سایر متریال های مورد استفاده در نمای ساختمان باشد حفاظت ترموود با استفاده از رنگهای مخصوص است که حاوی پیگمنت های ضد اشعه  UV هستند . این مزیت از آن جهت مورد توجه قرار می گیرد که پس از آنکه چوب نما به مرور زمان دچار تغییر رنگ شدند می توان با رنگ آمیزی مجدد آنها را به شکل اولیه برگرداند.

استفاده از چوب های ترمو (ترمووود)در نمای چوبی ساختمان به دلیل سبکی می تواند نقش مهمی در امر سبک سازی ساختمان ایفا کند.

نکته دیگری که در بکارگیری چوب های ترمو بسیار حائز اهمیت است اجرای صحیح و استاندارد آن می باشد چرا که حتی با کیفیت ترین چوب ترمو (ترمووود) در اثر اجرای غیر استاندارد در فضای باز و نمای چوبی ساختمان دچار مشکل خواهد شد . استانداردهایی که بایستی به آن توجه کرد شامل روش برش چوب ، روش پیچ کردن ، فاصله پیچها ، استفاده از چوب زیر سازی ، فاصله اولین پیچ از سر الوار و جنس پیچ مورد استفاده می باشد.

استفاده از چوب های ترمو (ترمووود) در فضای باز ، نمای چوبی ساختمان ، محیط های مرطوب و فضای داخلی دارای مزایای خاص خود می باشد. اگر در انتخاب ترموود ، استفاده از رنگ با کیفیت و ماندگاری بالا و اجرای استاندارد با دقت ویژه صورت گیرد، این مزایا بیش از آن چیزی است که تنها در ظاهر ساختمان دیده شود . در آینده به شرح بیشتر این مزایای ترمووودکه در ظاهر دیده نمی شود خواهیم پرداخت .

ترمووود به چوب فرآوری شده در شرایط خاص دما و رطوبت اطلاق می‌شود. شرایط فرآوری باعث تغییرات در ساختار چوب می‌شود درنتیجه تورم چوب کمتر، رنگ آن تیره تر، سبک تر و به علت خروج رزین و شیره گیاهی دوام بیشتری پیدا می‌کندترمووودیکی از بهترین محصولات جهت استفاده در نمای ساختمان و ساختارهای بیرونی است. شامل چوب درخت زبان گنجشک (ASH) و چوب درخت کاج (PINE) است.

 

معرفی ترمووود

 ترمووود محصولی است که در یک فرایند با دمای بالا تولید می شود. این فرایند در کشور فنلاند بوجود آمده و توسعه یافته است. بطور علمی عملیات گرمایشی چوب توسط Stam و Hansen در دهه 1930 در آلمان و در دهه چهل میلادی توسط آقای White در ایالات متحده مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت. در دهه پنجاه Germans Bavendam, Runkel & Buro تحقیقات در این زمینه را ادامه دادند. همچنینKollman و Schneider  در دهه شصت و Rusche  و Burmester در دهه هفتاد نتایج تحقیقاتشان را منتشر کردند. در دهه نود کامل ترین و جامع ترین مطالعات توسط VTT در فنلاند انجام پذیرفت و فرایند ترمووود توسط VTT  توسعه یافت. فرایند ترمووود نه تنها الوار را توسط پروسه بخار دهی محافظت می کند بلکه تغییرات شیمیایی را هم ایجاد می کند. در فرایند ترمووود قند موجود در الوارها می سوزد که منجر به تغییر رنگ می شود و این نوع الوار را در مقایسه با الوارهای معمولی پایدار و ماندگارتر می سازد، در نتیجه به دلیل فرایند اصلاح دمایی, درصد برجستگی و خمیدگی الوار کاهش می یابد.


ترمووود برندی است که تنها اعضای بین المللی انجمن ترمووود مجاز به استفاده از آن می باشند

 

ترمووود ۱۱۸*۲۰ UTS محصول ترمووود فنلاند

ترموووود مناسب زیر سقف و نمای ساختمان با ضخامت ۲۰ میل محصول ترمووود فنلاند

با استاندارهای نصب مطابقات با استاندارد انجمن ترمووود فنلاند

به همراه رنگ های مخصوص ترمووود (۲۳ کد رنگی مختلف با خاصیت انتی uv)

با ۱۰ سال گارانتی ترمووود

کاج

نما

A

۲۰x۱۴۰ mm

فنلاند

 

ترمووود ۱۱۷*۱۹ PINE محصول ترمووود فنلاند

 

ترموووود مناسب نما با ضخامت ۱۹ میل محصول ترمووود فنلاند

با استاندارهای نصب مطابقات با استاندارد انجمن ترمووود فنلاند

به همراه رنگ های مخصوص ترمووود (۲۳ کد رنگی مختلف با خاصیت انتی uv)

با ۱۰ سال گارانتی ترمووود

کاج

طراحی داخلی

نما

A

۱۹x۱۱۷ mm

فنلاند

 

تایل ۳۰*۳۰ ترمووود محصول ترمووود فنلاند

تایل های موزاییکی ترمووود با زیره ی پلاستیکی مناسب برای کف

محصول ترمووود فنلاند و خط تولید در انبار

با قابلیت برداشت و چیدمان مجدد

نصب سریع و آسان ترمووود

کاج

روف گاردن

کف

A

۲۶x۹۲ mm

فنلاند

ترمووود ۱۴۰*۲۰ PINE محصول ترمووود فنلاند

ترموووود مناسب نما با ضخامت ۲۰ میل محصول ترمووود فنلاند

با استاندارهای نصب مطابقات با استاندارد انجمن ترمووود فنلاند

به همراه رنگ های مخصوص ترمووود (۲۳ کد رنگی مختلف با خاصیت انتی uv)

کاج

پرگولا

طراحی محوطه

A

۲۰x۱۴۰ mm

فنلاند

 

ترمووود ۴۲*۴۲ PINE محصول ترمووود فنلاند

ترموووود مناسب لوور و انواع نرده های چوبی و دکوراتیو با سطح مقطع ۴۲ میل محصول ترمووود فنلاند

با استاندارهای نصب مطابقات با استاندارد انجمن ترمووود فنلاند

به همراه رنگ های مخصوص ترمووود (۲۳ کد رنگی مختلف با خاصیت انتی uv)

با ۱۰ سال گارانتی ترمووود

پرگولا

لوور

A

۴۲x۴۲ mm

 

ترمووود ۱۱۷*۱۹ PINE محصول ترمووود فنلاند

ترموووود مناسب کف با ضخامت ۲۶ میل محصول ترمووود فنلاند

با استاندارهای نصب مطابقات با استاندارد انجمن ترمووود فنلاند

به همراه رنگ های مخصوص ترمووود (۲۳ کد رنگی مختلف با خاصیت انتی uv)

کاج

روف گاردن

کف

A

۲۶x۱۱۷ mm

فنلاند

 

ترمووود ۱۱۷*۲۶ DECKING محصول ترمووود فنلاند

 ترموووود مناسب کف با ضخامت ۲۶ میل محصول ترمووود فنلاند

 با استاندارهای نصب مطابقات با استاندارد انجمن ترمووود فنلاند

 به همراه رنگ های مخصوص ترمووود (۲۳ کد رنگی مختلف با خاصیت انتی uv)

 کاج

روف گاردنکف

A

۲۶x۱۱۷ mm

فنلاند

 

ترمووود ۹۰*۲۰ ASH محصول ترمووود فنلاند

ترموووود مناسب کف با ضخامت ۲۰ میل محصول ترمووود فنلاند

با استاندارهای نصب مطابقات با استاندارد انجمن ترمووود فنلاند

به همراه رنگ های مخصوص ترمووود (۲۳ کد رنگی مختلف با خاصیت انتی uv)

با ۱۰ سال گارانتی ترمووود

زبان گنجشک

کاج

کف

A+

فنلاند

ترمووود ۷۰*۲۱ ASH محصول ترمووود فنلاند

ترموووود مناسب کف با ضخامت ۲۱ میل محصول ترمووود فنلاند

با استاندارهای نصب مطابقات با استاندارد انجمن ترمووود فنلاند

با ۱۰ سال گارانتی ترمووود

نصب بسیار آسان بدون نیاز به آهن کشی و زیر سازی چوبی

بدون احتیاج به رنگ آمیزی ترمووود

زبان گنجشک

کف

A+

فنلاند

 

نام محصول : valtti color رنگ مخصوص ترمووود

کارایی : رنگ های پایه روغن شفاف مخصوص ترمووود و سایر چوب های طبیعی نما،درب،پنجره و سایر موارد مشابه در فضای خارجی، با قابلیت نفوذ بیشتر در این چوب ها و حفظ بافت چوب ،مقاوم در مقابل رطوبت و اشعه UV خورشید ، قابل استفاده با قلم مو و اسپرش.

میانگین دوام : ۵ سال

تنوع رنگی : ۲۵ کد رنگی مختلف بر اساس کالیت رنگ شرکت اسپووود

 

عوامل موثر بر كيفيت رنگ ترمووود

 

۱. كشور سازنده رنگ ترمووود :

بدين مفهوم كه معمولا كشورهاي اروپايي با توجه به تجربه طولاني در عرصه توليد رنگ معمولا به نسبت ديگر كشورها در اولويت قرار ميگيرند و در اين ميان معمولا آلمان به عنوان قطب اصلي توليد در منطقه يورو و همچنين يكي از پنج كشور سرامد توليد فناورانه در صدر ديگر كشورهاي توليد كننده رنگ ميباشد. همچنين از ديگر كشورهاي توليد كننده پيشرفته در اين عرصه ميتوان به ايتاليا، انگليس، نروژ، فنلاند و فرانسه اشاره كرد اگر چه تمايز بين آلمان و ساير كشورهاي توليد كننده ذكر شده در اين مطلب كاملا مشهود ميباشد.

۲ . تاريخ توليد رنگ ترمووود :

معمولا هر کالای مصرفی مشمول مدت زمان مصرف می باشد و لذا پس از تاریخ انقضا می بایست از مصرف کالا جدا خودداری شودرنگ ترموود نیز از این قاعده مستثنی نیست و لذا استفاده از رنگهای تاریخ مصرف گذشته موجب تخریب آوند چوب، ایجاد کپک، عدم دوام رنگ در برابر اشعه خورشید میشود.

۳ . پر شدن رنگ در كارخانه اصلي و يا كارگاه شرکت در ايران :

ترکیبات شیمیایی رنگ می بایست توسط کارخانه تولید کننده رنگ انجام و گالن های رنگ می بایست در کارخانه مبدا پر شوند اخیرا برخی شرکتهای فروشنده رنگ جهت ارزان تر شدن قیمت کالا اقدام به ترکیب مواد اولیه رنگ در کارگاه خود یا اصطلاحا تینت کردن رنگ میکنند که این امر می تواند نزد مشتریان شبهات فراوانی نظیر اصالت مواد اولیه یا اصل بودن یا تقلبی بودن آن و همچنین عدم ترکیب رنگ طبق فرمول کارخانه سازنده رنگ چوب ایجاد کند.بنابر این در اولویت بندی جهت انتخاب رنگ ترمووود یقینا رنگی که در کارخانه تولید کننده پر شده و بسته بندی گردیده به مراتب معتبر تر می باشد.

۴ . ترکیب رنگ چوب ترمو با حلال های مختلف :

یکی از عوامل تاثیر گذار بر کیفیت نهایی رنگ چوب و همچنین دوام چوب ترمو یا ترمووود توجه به این نکته میباشد که رنگ و رزین هایی که برای چوب تولید میگردند می بایست بدون حلال اجرا گردند.ترکیب رنگ باحلال هایی مانند تینر روغنی یا آب سبب از بین رفتن کامل خواص رنگ و بخصوص مقاومت رنگ چوب در برابر اشعه خورشید میگردد.این عامل اصلی ترین عامل پریدگی رنگ ظاهر چوب نمای ساختمان میباشد

۵ . تعداد مراحل رنگ بر روی ترمووود :

تعداد مراحل اجرای رنگ بر روی ترمووود تاثیر به سزایی در دوام رنگی چوب نما و یا دکینگ چوبی در دراز مدت دارد. لذا توجه به این نکته که معمولا دست اول رنگ به عنوان پایه در نظر گرفته و دست دوم به عنوان تکمیل کننده و پر کننده می بایست اجرا شوند. عدم نوجه به این مطلب سبب رنگ پریدگی و عدم دوام رنگی چوب در دراز مدت می گردد

 

اتصالات ( اجرا نصب  

 اتصال دکینگ

اجرای کلیپسی ترمووود بدون مشاهده ی پیچ روی کار

کلیپس های تمام استیل ترمووود مناسب در اجرای کف و نما

با رعایت استانداردهای انجمن ترمووود فنلاند

 پایه های قابل تنظیم اسپو مخصوص ترمووود کف

مناسب برای دکینگ با قابلیت رگلاژ کردن برای سطوح نا تراز

بدون نیاز به اهن کشی برای کف ترمووود

نصب سریع و آسان ترمووود و زیر سازی چوبی بر روی پایه های اسپو