بنا سازان سبک لاهیج

>

خانه هوشمند چیست و چگونه کار میکند؟

ساختمان هوشمند امکان مدیریت روشنایی ها ، سیستم های امنیتی ، صوتی و تصویری ، دوربین های مدار بسته ، قفل های الکتریکی و سیستم های گرمایش و سرمایش را داراست.به صورتی که تغییر وضعیت در هریک از اجزاء با برنامه ی تعیین شده قبلی بر اساس زمان و اطلاعات سنسورها یا به صورت دستی ازطریق نرم افزار ( روی تلفن هوشمند ، تبلت ، نمایشگر لمسی و پیامک) به صاحب خانه اعلام می شود .

فلسفه اصلی تکنولوژی خانه هوشمند ، که بر اساس محوریت بخشیدن به شخص استفاده کننده و نیازهای او پایه ریزی شده است ، به در خواست های امروز و آینده پاسخی ساده و مناسب می دهد و قابلیت هماهنگ شدن با فن آوری های بعدی را داراست.

مهمتر از همه این که با مشروط کردن رویه کار سیستم به حضور ساکنان در ساختمان برای اجرای دستورات، این تکنولوژی می تواند نقش به سزایی در کاهش هزینه های حاصل از مصرف بی رویه انرژی داشته باشد.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

کنترل هوشمند روشنایی 

همانطور که میدانید اصلی ترین عامل در شکوه بخشیدن و نمایش زیبایی های محیط ، استفاده از نور است.هماهنگی بخشیدن به شدت و ترکیب نورهای محیط و بهره گیری از نورهای مناسب در شرایط مختلف از عواملی است که در ایجاد چنین محیطی بسیار اثر بخش است.

-استفاده از سنسورهای تشخیص حضور فرد برای روشن و خاموش شدن خودکار روشنایی ها 

-کنترل گروهی روشنایی ها

-ایجاد رنگهای مختلف

-کنترل روشنایی ها با زمانبندی از پیش تعیین شده

-کنترل با سناریوهای دلخواه کاربر مانند خواب،جشن،مطالعه،خروج،ریلکس و

-کنترل از طریق ریموت کنترل ، کلید هوشمند ،  تاچ پنل  (HMI) ، موبایل و تبلت(SMS,Internet)

 کنترل دما

سرد یا گرم ، هر وقت که اراده کنی! هیچ چیز بهتر از یک خانه یا محل کار خنک در گرمای تابستان نیست.سیستم کنترل دما شما را قادر می سازد تا تجهیزات گرمایشی و سرمایشی خانه خود را در هر فصلی از سال، در حالی که بیرون از منزل یا محل کار هستید ، روشن و یا خاموش کنید.

-کنترل جداگانه اتاق ها

-زمان بندی روشن/خاموش شدن سیستم تهویه مطبوع

نمایش دمای محیط

کنترل از طریق ریموت کنترل، کلید هوشمند، نمایشگر هوشمند(HMI) ، موبایل و تبلت (از طریق SMS,Internet

  کنترل سیستم صوتی و تصویری

کنترل هوشمند سیستم های صوتی و تصویری اعم از تلویزیون، سیستمهای صوتی وسینمای خانگی متناسب با سلایق و سناریوهای مختلف ایجاد شده ازدیگر امکانات قابل ارائه در خانه هوشمند می باشد.

-قابلیت پخش موسیقی در نقاط مختلف ساختمان

-پخش موسیقی پشت زمینه در هنگام اجرای سناریوهای مختلف مانند سناریو جشن

-روشن/خاموش کردن تمامی تجهیزات مربوط

-قابلیت نصب کارت حافظه(Memory Card)جهت پخش موسیقی

 کنترل سیستم امنیتی

استفاده از سیستم هوشمند اعلام سرقت علاوه بر کاهش هزینه ها، امنیت و امکانات بسیار فراتری را نسبت به یک سیستم دزدگیر عادی فراهم میکند.سیستم اعلام سرقت در هماهنگی با دوربین های نظارتی میتواند امنیت ساختمان را افزایش دهد.امکان نظارت بر این دوربین ها از طریق موبایل ویاتبلت امکان پذیر است.

 کنترل سیستم اعلام و اطفاء حریق

هیچ حادثه ای قابل پیش بینی نیست و بدترین آن ها برای منزل و یا محل کار شما آتش سوزی است.

خانه هوشمند در همان لحظات اولیه حریق،  محل آن را شناسایی و مراتب را به یک مرکز کنترل ارسال مینماید  که در کسری از ثانیه تمام شیرهای اطفاء حریق فعال شده و آتش سوزی را مهار کند.این سیستم میتواند ساکنین را از طریق آژیرها و مرکز آتش نشانی را از طریق تلفن و اینترنت از وقوع حریق مطلع سازد

 کنترل تردد

شما قادر خواهید بود تا با استفاده از قفل های الکتریکی رفت و آمد خانه و محل کار خود را کنترل نمایید به گونه ای که حتی در زمان عدم حضور شما به افراد دیگر اجازه ورود و خروج دهید و یا از آنها مطلع شوید

  کنترل تجهیزات موتوری

برای استفاده از نور طبیعی خورشید کافیست تا سیستم را یکبار برای همیشه برنامه ریزی نمایید تا در ساعتی خاص پرده و یا کرکره اتاق شما باز شده و مجدد در زمان تعیین شده بسته شود.

از دیگر مزایای این سیستم می توان به امکان کنترل تمامی دستگاههای دارای موتور مانند در برقی پارکینگ ، پمپ های آب، انواع فن و …اشاره کرد

 سیستم ارتباطی هوشمند

هوشمند بودن ساختمان تنها به معنای امکان کنترل امور از داخل ساختمان نیست. یک سیستم هوشمند کامل باید شما را قادر سازد تا از هر نقطه بتوانید سیستم را مدیریت نمایید. در خانه های هوشمند  شما میتوانید با کمک اینترنت و یا با ارسال SMS از هر مکان تمامی سیستم را کنترل نمایید.برای مثال اگر فراموش کرده اید تا اتو را از برق بکشید، میتوانید با بهره گیری از نرم افزار موبایل و تبلت تان که توسط گروه مبین طراحی شده آن را خاموش کنید. این سیستم پیام تمامی تجهیزات را تحلیل میکند و در صورت نیاز شما را از بروز حوادث با خبر میکند ویا با ورود و خروج افراد خانواده فرمان هایی را به اجرا در می آورد.