بنا سازان سبک لاهیج

>
رنگ در معماری

ترکیب رنگ های سحرآمیز در دکوراسیون منزل

 

ترکیب رنگی:  رنگ ها معجزه ای در سلامت روح انسان هستند . رنگ ها جادو می کنند و بر سبک ، خلق و خو و تصمیمات ما به شدت تاثیر می گذارند. بسیاری از نمای اطراف ما را رنگ های خنثی فرا گرفته اند . زمین ، آسمان ، چهرۀ شهر ! با همۀ زیبایی های این رنگ ها ، ما نیاز به رنگ هایی با روح سرزندگی داریم . حال چند ترکیب رنگ خیره کننده را به شما معرفی می کنیم که رنگ زندگی تان نیز با آن تغییر کند و مملو از حس زندگی و انرژی شوید.

 

۱. ترکیب رنگ بنفش+زرد+سفید+سبز

این ترکیب رنگ در طراحی داخلی ، حقیتا ترکیبی متین ، شیک و باشکوه و آرام دهنده است! رنگ  بنفش یا رنگ سفید هرکدام نقش رنگ های اصلی یا مکمل را ایفا می کنند و زرد و سبز چاشنی دهندۀ محشر فضا هستند.  رنگ بنفش تیره یا ارغوانی به عنوان رنگی باشکوه، قدرتمند، شاهانه و نشانه تجمل و ثروت شناخته شده است. رنگ زرد در دکوراسیون داخلی ، رنگی نشاط آور است؛ اما در به کار بردن آن باید اندیشه کرد و از زیاده روی دوری جست؛ زیرا زیاده روی در استفاده از آن باعث استرس و خستگی می شود. از رنگ زرد می توانید در جلوه بخشی به کوسن ها ، پاف، گلدان و تابلو استفاده کنید و در کنار این رنگ به عنوان رنگ غالب در اکسسوری، رنگ های هماهنگ دیگر را نیز به کار ببرید. طیف بنفش در تاثیر این رنگ  بر فضا بسیار موثر است. بنفش های روشن ، آرامش و لطافت بیشتری دارند و خودمانی تر هستند و بنفش های تیره ، شکوه و تجملی نهانی دارند و رنگ های سنگینی هستند که باید در استفاده از آنها حرفه ای بود.

 

 

۲. ترکیب رنگ طیف های مختلف آبی + نارنجی

در طراحی دکوراسیون منزل ، استفاده از رنگ های  آبی و نارنجی در چرخه رنگ ، استفاده از مکمل ها در کنار یکدیگر است . ترکیب این دو رنگ در طیف های متفاوت ، فضایی شاد و پرآرامش ایجاد می کند. ترکیب رنگ آبی و نارنجی در کنار وسایل چوبی و قهوه ای ، ترکیبی دیدنی و چشم نواز است و فضایی گرم و دلچسب ، مانند خانه های دوران کودکی در ذهنمان ایجاد می کند.

 

۳. ترکیب رنگ صورتی پر رنگ+بنفش پر رنگ+گلبهی پر رنگ+طوسی

ترکیب رنگ های صورتی، گلبهی و بنفش پر رنگی ، ترکیبی تابستانه هستند. درخشش پرتو آفتاب گرم بر سطح خانه و اکسسوری ها ، چندین برابر انرژی زاست.از رنگ های صورتی و نارنجی پر رنگ در کوسن ها و قاب ها به میزان اندک استفاده کنید و در کنار آن رنگی خنثی مثل طوسی به کار ببرید. این ترکیب رنگی آن قدر زیبا و خیره کننده است و خوش می درخشد که قادر است تمام نگاه ها را به خود جلب کند.

 

۴. ترکیب رنگ آبی+رنگ زرد+فیلی

به کار بردن رنگ زرد درخشنده  ،  فیلی گرم ، سبز و آبی تازه در کنار یکدیگر در طراحی داخلی، خلق کننده تعادلی شگفت آور بین طیف های  گرم و سرد است. ترکیب رنگ سبز  و آبی در دکوراسیون داخلی ، طراوت و تازگی را به دکوراسیون می پاشند و ترکیب رنگ زرد و کرم، گرما و راحتی را به آن اضافه می کنند و این گونه،  تلفیقی بی نقص ایجاد می شود.اگر ترجیح می دهید دکوراسیون فضایتان ملایم تر باشد می توانید از رنگ فیلی به عنوان رنگ اصلی و از سبز و آبی به عنوان مکمل و از زرد به عنوان چاشنی استفاده کنید.

 

۵. ترکیب رنگ طیف های مختلف آبی+رنگ سبز+رنگ سفید

ترکیب فام های مختلف آبی با رنگ سبز و سفید در دکوراسیون منزل ، مانند یک آرام بخش قوی عمل می کند. این ترکیب رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب کودکان بیش فعال که دارای آرامش کمتر و هیجان بسیار بیشتری هستند، ترکیب رنگی معجزه آسایی است و آرامش روحی را برایشان به همراه دارد. در مناطق گرم به خصوص در فصل تابستان ، برای مثال ، مکان هایی مانند خانه های ساحلی ، این ترکیب رنگ بسیار جذاب و آرامش بخش است و از گرمای درونی در ذهن می کاهد و حال و هوای ساحل را به خانه می آورد.اگر این ترکیب رنگ را می پسندید ولی می خواهید دکوراسیون اتاق تان کمی گرم تر باشد، از رنگ سفید در مقیاس و عمق بیشتری  استفاده کنید و از ترکیب رنگ سبز و آبی در پرده ها، پارچه ها، فرش و کوسن ها بهره ببرید. برای داشتن دکوراسیونی گرم تر و پر انرژی تر می توانید از چاشنی زرد و لیمویی نیز استفاده کنید.