بنا سازان سبک لاهیج

>
نکات ضروری برای دکوراسیون داخلی منزل

چیدمان اثاثیه در معماری داخلی منزل


یکی از دشواری‏ها برای ادغام اثاثیه دو نفر سر و کله زدن و کنترل کردن حجم چیزهایی است که در طول زمان جمع کردید. چیزهای مورد نیازتان را دم دستتان گذاشته باشید تا در چنین روز بزرگی آماده باشید و اتفاق غیرمنتظره‏ای نیافتد.

  • هر یک از شما بایستی جداگانه به جمع و جور کردن اثاثیه شخصی خود بپردازید.
  • هر چیزی که برای زندگی در منزل جدید ضروری نیست را به دور بریزید.
  • هر آنچه برانگیزنده احساسات و عواطف است و دوستشان دارید را نگه دارید.
  • فهرستی از اموال شخصی برای هر دو نفر تهیه کنید و به آرزوهای یکدیگر احترام بگذارید
  • برای برخی دیگر تصمیم درباره چیزی که از لحاظ زیبایی هر دو نفر علاقه دارند مهم است.

موانع انجام دکوراسیون خانه

درباره اندازه، شکل و زیبایی معماری داخلی منزل منطقی باشید. کاناپه‏ های ال-شکل همیشه گزینه مناسبی برای آپارتمان‏های کوچک نیستند همچنین مبلمان مدرن برای ساختمان‏های تاریخی و قدیمی که پر از اشیای عجیب و غریب هستند مناسب نیستند. زمانی که تردید دارید به یاد داشته باشید از نو شروع کردن گزینه مناسبی است سبکی را در معماری داخلی پیدا کنید که هر دوی شما دوست دارید.بدون شک طراحی داخلی اتاق کودک بایستی بازتابی از سلایق مشترک هر دوی شما باشد. برای برخی طراحی التقاطی به هر دو نفر اجازه  می‏دهد سلایق خود را نشان دهند.


 

 

 

۱۰ راه برای تغییر دکوراسیون خانه

 

 

۱- رنگ کردن: رنگ کردن، ساده‌ترین روش تغییر حالت یک اتاق است. کنار گذاشتن رنگ سفید و انتخاب رنگ‌های قوی‌تر مانند قرمز تیره، قهوه‌ای پررنگ و طوسی. رنگ‌های روشن‌تر اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهد و رنگ‌های تیره‌تر دیوارها را نزدیک‌تر نشان می‌دهد. زرد جزو رنگ‌هایی است که فضا را زنده می‌کند.

 

۲- به کف خانه توجه کنید: فضای زیر پای شما تاثیر قابل‌توجهی بر اتاق دارد. برای این منظور گزینه‌های مختلفی وجود دارد: اگر فرش مندرسی دارید که اتاق را کیپ تا کیپ پوشانده، آن را با یک فرش جدید تعویض کنید. کف را می‌توان مجددا پارکت کرده یا پارکت‌ ها را پولیش زد. با انداختن فرش می‌توان یک سری از نواقص را پوشاند.

 

۳- توجه به مبلمان: مبلمان یکی از موارد مهم در تغییر اتاق شماست. لازم نیست حتما آن‌ها را عوض کنید. بلکه می‌توانید از روش‌های دیگر مثلا تغییر چیدمان یا تعویض رویه استفاده کنید.

 

۴- نورپردازی: آیا تا به حال به اهمیت نورپردازی فکر کرده‌اید؟ شما برای مطالعه و انجام کارها به نور کافی و برای ایجاد محیطی صمیمی‌تر به نور ملایم احتیاج دارید. پس لازم است میزان نور را در هر اتاق تنظیم کنید. برای مطالعه، بیش‌ترین نوع نورپردازی را داشته باشید.

 

۵- استفاده از یک کار هنری: کارهای هنری را با نصب یک دیوارکوب در بالای آن‌ها متمایز کنید و جلوه بیش‌تری به آن‌ها دهید. لامپ‌های آفتابی گرما و زیبایی خاص خود را دارند. عکس‌های مورد نظر را به دیوار آویزان کنید یا طوری به دیوار تکیه دهید که با اولین نگاه جلب توجه کنند. سعی کنید تصاویر یا کارهای هنری هم‌سطح چشم نصب شوند مگر آن که بخواهید آن‌ها به صورت عمودی باشند.

 

۶- با گچ‌بری کلاس کار را بالا ببرید: با استفاده از گچ‌بری، مرز سقف و دیوار را از هم جدا کنید. گچ‌بری‌ها و قرنیزها، نمای افقی جالبی به خصوص زمانی که رنگ آن‌ها از دیوار متفاوت باشد، ایجاد می‌کنند.

 

۷- اشیاء مورد علاقه را روی طبقات، یک جا قرار دهید: مجموعه چیزهای مورد علاقه‌ای را که از جاهای مختلف جمع کرده‌اید، روی طبقات یک ویترین یا چند قفسه یک‌جا بگذارید. به این ترتیب فضای خالی یک دیوار را پر کرده و خانه همیشه مرتب به نظر می‌رسد.

 

۸- وسایل را چاشنی کار کنید: فضای یک اتاق را با وسایل به هم مربوط کنید. با توجه به مدلی که انتخاب کرده‌اید، روش‌های مختلفی برای مرتبط کردن وسایل وجود دارد. با فرش، کوسن، شمع، گل‌های خشک، یک قفس تزیینی پرنده و بسیاری موارد دیگر می‌توان این ارتباط را برقرار کرد.

 

۹- کوسن‌های قدیمی را عوض کنید: خیلی مواقع تنها با عوض کردن رویه کوسن‌ها می توان تغییر محسوسی در اتاق‌پذیرایی ایجاد کرد. سعی کنید تعداد کوسن‌ها و تنوع آن‌ها را بیش‌تر کنید.

 

۱۰- از دیوار استفاده بیش‌تری کنید: با اضافه کردن طرح یا مدل مورد علاقه، فضای نزدیک به دیوار را تبدیل به جایی برای نشستن و مکالمه نمایید. راه‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. مثلا می‌توانید از سنگ، چوب یا پارچه که معمول است یا یک کاغذ دیواری با طرحی خاص و یا پتینه استفاده کنید.تاثیر هنر نقاشی در دکوراسیون منزل

 


دکوراسیون داخلی خانه را نمی توان به طراحی دیواره ها و مبلمان یا استفاده از رنگ های مناسب محدود کرد، اضافه کردن عناصر تزیینی متنوع به خصوص تزیینات برگرفته از هنر نقاشی با سبک های مدرن و معاصر، حال و هوای خانه شما را دگرگون می کند، یکی دیوار خاکستری با مبلمان سفید را در نظر بگیرید، چه چیزی می تواند فضای خاکستری و خنثای مقابل شما را دگرگون کند؟ شاید یک تابلو نقاشی با رنگ های شارپ مثل قرمز! یا یک قفسه با کتاب های رنگی و متنوع. در این قسمت نمونه هایی از این نوع تغییر و تحول دکوراسیونی آورده شده است، نمونه هایی که ایده هایی تازه و مدرن برای طراحی داخلی منزل شما هستند.