بنا سازان سبک لاهیج

>
آشپزخانه

انتخاب رنگ مناسب برای آشپرخانه می تواند فضا را شاد و گرم و دوستانه بکند.

برای مثال رنگ های گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی به صورت ملایم اشتها را زیاد می کند. استفاده از رنگ هایی که با غذا هماهنگ هستند به آشپزخانه فضایی دلنشین می دهد و باعث می شود غذاها سالم طبیعی به نظر برسند. از رنگ های کمرنگ برای آشپزخانه بپرهیزید زیرا باعث ایجاد حس بیماری و ناخوشی می شوند و در نهایت از رنگی استفاده کنید که متناسب با دکوراسیون دیگر قسمت های خانه باشد.


 

 

 

 

نورپردازی در آشپزخانه با لوستر:

 

آشپزخانه ها از ابتدا به عنوان محلی برای پخت و پز در خانه تلقی می شده اند، اما به مرور زمان تغییرات عمده ای رخ داده و امروزه در برخی از خانه های مدرن آشپزخانه به محلی برای اجتماع افراد تبدیل شده است. آشپزخانه در این سبک جرئی از اتاق نشیمن محسوب می شود، ولی همچنان کاربرد محل طبخ غذا  را نیز به همراه دارد. این کاربردها باعث شده است تا  بر ضرورت نورپردازی و نصب لوسترهایی زیبا از سقف آشپزخانه در آن،  تاکید شود تا با دکور سایر قسمت های خانه هارمونی  داشته باشد. با هم به چند نمونه از نورپردازی و نصب لوستر در آشپزخانه نگاهی می اندازیم.

 

 👌طرح های متضاد:

انواع مختلفی از طراحی لوسترها در بازار وجود دارد و شما باید نوعی که متناسب با دکور آشپزخانه تان باشد را انتخاب کنید. برای نمونه در آشپزخانه ای که  طرحی مینی مالیستی دارد و شامل رنگ های براق است از لوستری براق و درخشنده با بافت کاملا چشمگیر استفاده کنید. این لوستر به کانون دید زیبا تبدیل می شود.

 

 👌ساده و در عین حال پیچیده:

در آشپزخانه هایی با سبک خانه های مزارعی، نمی توان از لوسترهای نمونه قبلی استفاده کرد. در این نمونه لزومی ندارد لوستر آنقدر برجسته به چشم بخورد و فقط باید تا حدی پیچیده باشد که بتواند فضای آشپزخانه را به صورت شیک تغییر دهد. لوسترهای کریستالی انتخابی ایده آل هستند.

 

👌 لوسترهایی با نمای رسمی:

در آشپزخانه های مشابه این نمونه، لوستر کمی پیچیدگی در فضا ایجاد کرده ولی در عین حال نمایی رسمی خلق کرده است. کانون دیدی بسیار زیبا در آشپزخانه سنتی حاصل شده که با سایر لوازم دکوری در تضاد نیست.

 

👌 ابعاد متناسب:

هنگام خرید لوستر باید به ابعاد آن که متناسب با ابعاد آشپزخانه باشد، توجه کرد. برای نمونه آشپزخانه کوچک با لوستر بسیار بزرگ در مرکز سقف، کوچکتر از قبل دیده می شود ولی اگر  آشپزخانه بزرگ با لوستری کوچک باشد، بسیار بزرگتر به نظر می رسد. 

 

👌 طرح متناسب با کل نمای خانه:

 

 

در خانه هایی با قدمت تاریخی ، قطعا شما به دنبال حفظ ارزش ها و جزئیات اصیل هستید و به همین دلیل است که دکور سنتی در این آشپزخانه، مدنظر بوده است. برای برجسته نشان دادن سبک هنری، مالک خانه باید از لوسترهایی با طرح پیچیده و متناسب با سایر دکوراسیون خانه استفاده کند.